Şekerbank Taşıt Kredisi

Çip krizi, pandemi süreci, döviz kurlarının artması ve araba bulunamaması gibi sebepler ile otomobil fiyatları hızlı bir şekilde yükselmiştir. İnsanların artık hayalindeki otomobile peşin para ile ulaşması da çok zorlaşmıştır. İnsanlar otomobil almak istediklerinde artık taşıt kredisi çekmek zorunda kalmaktadır. Tabii ki bu noktada farklı bankaları araştırmakta ve en uygun faiz oranları ile kredi almak istemektedirler. Araştırılan bankalardan birisi de Şekerbank olmaktadır. Şekerbank taşıt kredisi araştırması insanlar tarafından sıklıkla yapılmaktadır. Banka hem ikinci el araçlara hem de sıfır araçlara kredi imkanı sunmaktadır.

Şekerbank Taşıt kredisi Faizleri
Şekerbank taşıt kredisi hakkında en çok merak edilen tabii ki faizler olmaktadır. İnsanlar olabildiğinde düşük faiz oranları ile hizmet almak istemektedir. Şekerbank standart faiz oranı olarak müşterilerine taşıt için %3,83 faiz oranı ile hizmet vermektedir. Bu noktada bir araç almak için 100 bin TL çekerseniz ve 12 ay vade yaptırırsanız toplam geri ödemeniz 133.750 TL’yi geçmektedir. Aylık ödemesi ise 11,147 TL olmaktadır. Bankanın faiz oranları diğer bankalara yakındır. Onlara göre çok daha yüksek veya çok daha düşük değildir.
Tabii ki banka farklı müşterilerine özel kampanyalar sunabilmektedir. Özellikle yeni gelen müşterilerine veya maaş alan müşterilerine özel kampanyalar yapabilmektedir. Bu durumda kredi çekmek istediğinizde bu kredileri de araştırmanız faydanıza olmaktadır.

Reklam

Şekerbank Taşıt Kredisi

Şekerbank Taşıt Kredisi Şartları
Şekerbank taşıt kredisi çekmek isteyenler tabii ki kredinin şartlarını da araştırmaktadır


Şekerbank Taşıt Kredisi
Şartları
Şekerbank taşıt kredisi çekmek isteyenler tabii ki kredinin şartlarını da araştırmaktadır. Banka BDDK’ya bağlı olarak hizmet gösterdiğinden dolayı onun koyduğu kurallara da uymak zorundadır. Bu anlamda;
Eğer alacağınız aracın fiyatı 400 bin TL’yi geçmiyorsa banka bu durumda araç tutarının %70’ine kadar kredi vermektedir. Bunun yanında 48 aya kadar da vade yapmaktadır.
Eğer alacağınız aracın fiyatı 400 bin TL ile 800 bin TL arasında kalıyorsa bu durumda Şekerbank sizlere en fazla araç tutarının %50’si kadar kredi vermektedir. Yani bu aralıktaki en pahalı araç olan 800 bin TL’lik araç için 400 bin TL vermektedir. Bunun için de en fazla 36 ay yani 3 yıl vade yapmaktadır.
Eğer alacağınız aracın fiyatı 800 bin TL ile 1,2 milyon TL arasında değişiyorsa bu durumda ise en fazla araç tutarının %30’u kadar kredi verilmektedir. Şekerbank bu noktada da BDDK kuralları gereğince en fazla 24 ay yani 2 yıl vade vermektedir.
1,2 milyon TL’den pahalı bir araba alacaksanız bu durumda araba bedelinin sadece %20’si kadar kredi verilebilmektedir. Vade sayısı ise 12 aya düşmektedir. 1,2 milyon TL’den pahalı bir araba aldığınızda 1 yıldan fazla vade yapılamamaktadır.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu