Şekerbank İhtiyaç Kredisi

Günümüzde ekonomik olarak zor bir dönem bulunmaktadır. Tabii ki ekonominin bu zorlu şartları da insanların ihtiyaçlarını karşılamasını zorlaştırmaktadır. İnsanlar da bu durumda özellikle de acil olarak çıkan ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç kredisine başvurmaktadır. Bu noktada tüketiciler farklı bankaları araştırmakta ve en uygun şartlar ile kredi çekmek istemektedir. Şekerbank ihtiyaç kredisi de bu noktada araştırılan kredilerden birisi olmaktadır. Tüketiciler için ihtiyaç kredisinde en önemli husus tabii ki faiz oranları olmaktadır. İnsanlar düşük faiz oranları ile kredi almak istemektedir. Şekerbank’ta bu noktada müşterilerine yasal sınırlar çerçevesinde 36 aya kadar ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Tabii ki çektiğiniz miktar artıkça yasal düzenlemelerden dolayı vade sayısı azalmaktadır. 100 bin TL üstünde bir kredi çekmeniz durumunda en fazla 12 ay yani bir yıl vade yapılabilmektedir.

Şekerbank Faiz Oranları

Şekerbank ihtiyaç kredisi araştırması yapanların akıllarına gelen ilk soru tabii ki faiz oranları olmaktadır. Banka ihtiyaç kredisi çekmek isteyenlere %3,75 aylık faiz oranı ile kredi vermektedir. Bunun ya yıllık efektif faizi yaklaşık olarak %75 olmaktadır. Bankadan 50 bin TL çekmeniz ve 12 ay vade istemeniz durumunda bunun ortalama olarak geri ödemesi 66.500 TL olmaktadır. Yani maliyetler ve faizler toplam olarak 1 yılda 16.500 TL tutmaktadır.
Banka emeklilere özel olarak daha düşük faiz oranı ile de kredi sunabilmektedir. Yine eski müşterilerine veya kendisinden maaş alan müşterilerine özel indirimler de yapabilmektedir. Bu noktada mutlaka kredi başvuru yaparken kampanyalara bakmanız gerekmektedir. %3,75’den çok daha uygun bir orana kredi çekme ihtimaliniz bulunmaktadır.

Reklam

Şekerbank Ödemesi Kolay Kredi

Şekerbank ihtiyaç kredisi olarak bir de ödemesi kolay kredi adı altında farklı bir ürün sunmaktadır. Bu da temelde bir ihtiyaç kredisi olmaktadır. Fakat ödemesi biraz daha farklıdır. Bu kredi tutarında her yıl ödemeniz gereken tutar %20 artırılmaktadır. Yani ilk yıla özel olarak çok daha az ödeme yapmanız sağlanmaktadır. Acil bir ihtiyacınızı karşılamak istediğinizde fakat sıkışık bir zamanınızda olduğunuzda bu kredi türü işinizi kolaylaştırmaktadır. Banka bunun yanında bu kredi türünde ilk 3 ay krediyi öteleme yani ödemesiz bir zamanda sunmaktadır. Acil ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılamak ve kredinizi de eliniz bollaştığınızda ödemek için iyi bir kredi türü olmaktadır. Banka BDDK Kurallarından dolayı bu kredi türünde de 36 aydan fazla vade sunamamaktadır. En fazla 3 yıl vade yapılmaktadır.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu