Odeabank Taşıt Kredisi

Otomobiller günümüzde hızlı bir şekilde zamlanmaktadır. İnsanlar da yeni bir otomobil almak istediklerinde krediye başvurmak zorunda kalmaktadır. Maalesef peşin olarak araba almak çoğu insan için hayal durumuna gelmiştir. Bu noktada tüketiciler farklı bankaları araştırmakta ve en uygun faiz oranını veren bankadan kredi çekmek istemektedir. Araştırılan bankalardan birisi de Odeabank olmaktadır. Banka son zamanlarda en çok öne çıkan bankalardan birisidir. İnsanlar da Odebank taşıt kredisi araştırmasını çok sık bir şekilde yapmakta ve bankanın sunduğu faiz oranlarını öğrenmek istemektedir.

Odebank Kredi Faizleri
Odebank taşıt kredisi hakkında en çok araştırılan konu tabii ki faiz oranları olmaktadır. İnsanlar için alacakları kredinin faizi büyük bir önem arz etmektedir. Faiz oranı ne kadar düşük olursa geri ödemesi de o kadar düşük olacaktır. Odebank taşıt kredisi alırken sizlere ortalama olarak %4,99 aylık faiz oranı uygulamaktadır. Tabii ki bu tutar sigorta yaptırmanız halinde geçerli olan tutardır. Eğer hayat sigortası yaptırmak istemezseniz bu oran daha da yükselmektedir.
Bunun yanında banka tabii ki aldığınız araca rehin koymaktadır. Taksitler bitene kadar aracın üzerinde şerh bulunmaktadır. Bu süreçte aracın başına bir şey gelmemesi için kasko yaptırılması da zorunlu tutulmaktadır. Kaskoda sizlere bu noktada ekstra bir maliyet olmaktadır.

Reklam

Odeabank Taşıt Kredisi

Odebank Kredi Şartları
Tabii ki her bankada olduğu gibi Odebank’ta da kredi almak için belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir


Odebank Kredi Şartları
Tabii
ki her bankada olduğu gibi Odebank’ta da kredi almak için belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Odebank taşıt kredisi çekmek istediğinizde banka sizlerden kefil isteyebilir. Eğer yeteri kadar geliriniz yoksa sizlere kredi vermeyecektir. Bunun yanında çekeceğiniz tutar ve taksit sayısı ile ilgili kısıtlamalar da bulunmaktadır. Bunlar;
Çekeceğiniz miktara göre en fazla 24 ay veya 12 ay vade yapılmaktadır. Yasal sebeplerden ötürü daha fazlası müşterilere sunulamamaktadır.
400 bin TL’ye kadar bir araç alımı yaptığınızda aracın bedelinin %70’ine kadar kredi çekmenize izin verilmektedir.
Eğer alacağınız aracın fiyatı 400 bin TL ila 800 bin TL arasında yer alıyorsa bu noktada en fazla %50’si kadar kredi verilmektedir.
Aracın fiyatı 800 bin TL ile 1,2 milyon TL arasında kalıyorsa bu durumda tutarın en fazla %30’u kadar kredi verilmektedir.
Eğer araç tutarı 1,2 milyon TL’yi geçiyorsa bu durumda da en fazla araç tutarının %20’si kadar kredi verilmektedir.
Aracın şerh süresi boyunca kasko ve sigortasının düzenli olarak yaptırılması da bankanın aradığı şartlar arasında bulunmaktadır.
Bu şartların çoğu yasal düzenlemelerden ötürü sınırlıdır.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu