Odeabank Taşıt Kredisi İstenilen Belgeler

Araba almak için artık insanların kredi çekmesi gerekmektedir. Araç fiyatları özellikle de son bir kaç yılda çok fazla yükselmiştir. Önce pandemi, sonrasında yaşanan çip krizi ve ülkemizde döviz kurlarının hızla artması araç fiyatlarını da hızla yükseltmiştir. İnsanlar da bir araba almak istediklerinde kredilere başvurmak zorunda kalmaktadır. Odeabank taşıt kredisi de bu noktada sıklıkla araştırılan kredilerden birisi olmaktadır. Odeabank özellikle de son zamanlarda en çok dikkat çeken bankalardan birisi olmaktadır. Bu noktada yapılana araştırmalardan birisi de Odeabank taşıt kredisi istenilen belgeler araştırması olmaktadır. İnsanlar kredi başvurusu yapmak için nelere ihtiyacı olduğunu merak etmektedir.

Odeabank Taşıt Kredisi İçin İstenilen Belgeler
Odeabank tabii ki çekeceğiniz kredi türüne göre farklı belgeler istemektedir. Örnek olarak ihtiyaç kredisi için sadece gelir belgenizin olması yetmektedir. Fakat ev veya araba almak istediğinizde istenilen belge sayısı da artmaktadır. Bu noktada Odeabank taşıt kredisi istenilen belgeler;
İlk istenilen belge eğer alacağınız araç sıfır ise proforma faturası olmaktadır. Eğer ikinci el bir araç alıyorsanız da aracın ruhsatı gerekmektedir.
Bunun dışında gereken ilk belge tabii ki sizin kimliğinizdir. Kimliğinizi doğrulamak için kimlik kartınızı, varsa pasaportunuzu veya varsa ehliyetinizi kullanabilirsiniz. Bu üç belge de kabul edilmektedir.
Bir diğer gereken belge gelir belgesi olmaktadır. Maaş bordrosu, şirket bilançosu, gelir tablosu veya işletme hesap özeti gibi yaptığınız işe uygun olarak bir gelir belgesi sunmanız gerekmektedir.
Eğer banka sizlerden kefil istedi ise, kefilin bunu kabul ettiğini gösteren belgeleri doldurması gerekmektedir. Bu belgeler şubede doldurtulmaktadır.
Sizlerin de taşı kredisi sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir. Bu da yine banka şubesinde sizlere doldurtulmaktadır.
Eğer konut kredisi başvurusu yapacaksanız bu belgeleri toplayarak şubeye gitmelisiniz. Eğer maaşınızı Odeabank’tan alıyorsanız banka sizlerden gelir belgesi istemeyebilir.

Reklam

Odeabank Taşıt Kredisi İstenilen Belgeler

Odeabank Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Taşı kredisi başvurusu yapmak için yukarıdaki belgeleri toplamanız ve bankanın şubesine gitmeniz gerekmektedir


Odeabank Taşıt Kredisi
Başvurusu Nasıl Yapılır?
Taşı kredisi başvurusu yapmak için yukarıdaki belgeleri toplamanız ve bankanın şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu belgeler banka tarafından incelenecektir. Eğer yeterli düzeyde bir geliriniz varsa bu geliriniz de düzenli ise başvurunuz kabul edilecektir. Sonrasında paranız hesabınıza yatırılacaktır. Fakat bankalar her durumda başvurunuzu kabul etmemektedir. Özellikle de geliriniz çok düşükse veya gelir garantiniz yoksa bu durumda maalesef bankalar sizlere kredi verememektedir. Bankalar verecekleri kredinin geri döneceğinden emin olmak istemektedir. Bunun için sizlerden bu tür şartlar aramamaktadır. Başvuru yaparken eğer banka kefil isterse mutlaka başvuru sırasında onun da olması gerekmektedir.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu