Odeabank Konut Kredisi

Odeabank konut kredisi sunan bankalardan birisidir. Banka müşterileri ev almak istediğinde gerekli olan yardımı sağlamaktadır. Banka hem ikinci el ev alışlarınızda hem de sıfır ev alımlarınızda sizlere gerekli olan krediyi vermektedir. Tabii ki insanlar da yeni bir ev almak istediklerinde farklı bankaları ve bankaların sunduğu kredi faizlerini araştırmaktadır. Özellikle de ev fiyatlarının yükselmesi ile düşük faizli krediler çok fazla talep görmektedir. İnsanlar zaten evlere çok fazla para ödeyeceklerinden krediye olabildiğince az ödemek istemektedir. Odeabank konut kredisi de bu yüzden sıklıkla araştırılmaktadır. Bankanın sunduğu faiz oranları ve şartlar merak edilmektedir.

Odeabank Kredi Faizleri
Odeabank ev kredisi için sizlere %4,99 faiz oranı ile kredi vermektedir. Odeabank konut kredisi almak istediğinizde ister sıfır bir ev alın isterseniz de ikinci el bir ev alın sizlerden aylık %4,99 faiz talep etmektedir. Bu da yıllık efektif olarak %79’a gelmektedir. Tabii ki 120 ay vade ile ev aldığınız durumda geçerlidir.
Örnek olarak 120 ay vade ile 1 milyon TL çekerseniz aylık ödemeniz 50 bin TL’nin biraz üstünde olmaktadır. Bankaya yapacağınız toplam geri ödeme tutarı ise tüm masraflar dahil 6 milyon TL’dir. Banka konut kredisi çektiğinizde sizlerden hayat sigortası yaptırmanızı istemektedir. Bu faiz oranı hayat sigortası yaptırmanız durumunda geçerli olan faiz oranı olmaktadır. Tüm masraflar eklendiğinde kredinin ortalama aylık faizi %5,019 olmaktadır.

Reklam

Odeabank Konut Kredisi

Odebank Konut Kredisi Şartları
Tabii ki her banka gibi Odebank’da konut kredisi çekeceğiniz zaman sizlerden farklı şartlar istemektedir


Odebank Konut Kredisi
Şartları
Tabii ki her banka gibi Odebank’da konut kredisi çekeceğiniz zaman sizlerden farklı şartlar istemektedir. İstenilen şartlar arasında;
Krediyi ödeyebileceğiniz kadar gelirinizin olması gerekmektedir. Eğer yeteri kadar geliriniz yoksa bankanın sizden kefil istemesi mümkündür.
Kredi başvurusuna internet üzerinden başvurulsa bile mutlaka şubeye gidilmesi de gerekmektedir. Almak istediğiniz ev için ekspertiz görevlendirilmektedir. Bu ekspertizin ücreti de sizlere aittir.
Aldığınız eve tabii ki ipotek koyulmaktadır. Banka kendisini garantiye almak için kredi bitene kadar eviniz üzerinde ipotek bulundurmaktadır. Bu noktada taksitler bitene kadar evi satmanız mümkün olmamaktadır.
Alacağınız konuta ekspertizin belirlediği bedelin en fazla %80’i kadar kredi verilmektedir. Tamamına kredi verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
Tabii ki bir kredi çekmek için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Fakat çoğu durumda bankalar 18 yaşındaki kişilere kredi vermemektedir. Mutlaka düzenli bir gelirinizin olmasını ve bunu da belgelendirebilmenizi istemektedir.
Bu şartları sağlayan kişiler konut kredisi için başvuru yapabilirler.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu