ICBC Turkey Bankası Konut Kredisi İstenilen Belgeler

ICBC Turkey dünyanın en büyük bankasının Türkiye’deki ayağıdır. Ülkemizde fazla şubesi olduğu için bilinmese de dünya üzerinde ki en büyük bankaların başında gelmektedir. Bu noktada güvenle tercih edilebilecek bankalardan birisidir. Banka bu büyük yapısının da etkisi ile kredi verirken de uygun kredi oranları sunmaktadır. İnsanlar da bu yüzden son zamanlarda çok fazla bu bankayı tercih etmeye başlamıştır. Tabii ki insanlar bir kredi çekmeden önce krediyi ayrıntılı olarak araştırmaktadır. Araştırma konularından birisi de ICBC Turkey bankası konut kredisi istenilen belgeler neler araştırması olmaktadır. İnsanlar kredi çekmeden önce hangi belgeleri toplamaları gerektiğini merak etmektedir.

ICBC Turkey Hangi Belgeleri İstiyor?
Her banka gibi ICBC Turkey’de sizlerden kredi çekmek istediğinizde bazı belgeleri talep etmektedir. Bu belgelerin bir kısmı evin durumunu tespit etmek için gerekirken bir kısmı ise sizlerin siz olduğunu doğrulamak için gerekmektedir. Bu noktada ICBC Turkey bankası konut kredisi istenilen belgeler;
İlk olarak alacağınız evin tapusu istenmektedir. Banka bu tapu adresine ekspertiz yollamakta ve ev için değer biçtirmektedir.
İkinci olarak sizin gelir belgeniz istenmektedir. Banka yeteri kadar para kazandığınızdan ve krediyi verdikten sonra geri alabileceğinden emin olmak istemektedir.
Eğer farklı bir taşınmazı da ipotek olarak göstermenizi isterse bu taşınmaza ait ruhsat veya tapu sizden istenmektedir.
Konut kredisi başvuru formunu doldurmanız istenmektedir. Bu banka şubesinde sizlere sunulmakta ve doldurtulmaktadır. Sizlerin yanınızda bir şey götürmesine gerek yoktur.
Banka tabii ki kimlik belgenizi de istemektedir. Kimlik kartınız veya ehliyetiniz mutlaka yanınızda olmalıdır. Bunların fotokopisi de yine bankanın şubesinde alınmaktadır. Sizin fotokopi götürmesine gerek yoktur.
Tüm bu belgeleri topladıktan sonra bankaya başvuru yapabilirsiniz. Banka gerek ikinci el evler için gerekse de sıfır evler için kredi vermektedir. Bu noktada istenilen belgeler arasında farklılık bulunmamaktadır. Hem ikinci el ev alımınızda hem de sıfır ev alımınızda yukarıdaki belgeleri götürmeniz gerekmektedir.

Reklam

ICBC Turkey Bankası Konut Kredisi İstenilen Belgeler

Gelir Belgesi Nedir?
Gelir belgesi, her türlü gelirinizi belgeleyen belgelerdir


Gelir Belgesi Nedir?
Gelir
belgesi, her türlü gelirinizi belgeleyen belgelerdir. Bu noktada maaş bordronuz, şirketinizin bilançosu, kira geliri gibi bir geliriniz varsa bunlara ait dekontlar ve kira sözleşmeleri, faiz geliriniz varsa bunlara ait makbuzlar gibi belgeler gelir belgesi sayılmaktadır. Bunları bankanın şubesine götürmeniz kredi alma ihtimalinizi artırmaktadır. Bankalar verdikleri krediyi alabileceklerinden emin olmak istemektedir. Bu yüzden çok fazla sayıda geliri olan ve düzenli geliri olan kişilerin şansı artmaktadır.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu