HSBC Taşıt Kredisi İstenilen Belgeler

Taşıt almak artık fiyatlardan ötürü çok zorlaşmıştır. İnsanlar da taşıt almak için krediye başvurmak zorunda kalmaktadır. Tabii ki kredi başvuru yapacak insanlar da süreci merak etmektedir. Özellikle ilk kez bir taşı kredisi çekecek olan insanlar süreçleri daha çok merak etmektedir. Bu noktada farklı bankaları ve bankaların süreçlerini araştırmaktadırlar. HSBC bankası burada sunduğu düşük faiz oranları ile dikkat çeken bankalardan birisi olmaktadır. HSBC taşıt kredisi istenilen belgeler de bu noktada araştırılmaktadır. İnsanlar kredi sürecini biran önce tamamlamak ve hayallerindeki arabaya kavuşmak istemektedir. Bunun için de gerekli belgeleri önden toplayarak gitmek istemektedir.

HSBC Hangi Belgeleri İstiyor?
Tüm bankalarda olduğu gibi HSBC’de de kredi vermek için sizlerden bazı belgeler istenmektedir. Bu belgelerin bir kısmı aracın ne olduğunu doğrulamak için kullanılmakta bir kısmı ise sizin kim olduğunuzu ve ne kadar geliriniz olduğunu doğrulamak için kullanılmaktadır. Bu noktada HSBC taşıt kredisi istenilen belgeler;
İlk belge eğer sıfır araç alacaksanız aracın proforma faturası olmaktadır. Eğer alacağınız araç ikinci el ise bu durumda da aracın ruhsatı istenmektedir.
İkinci belge tabii ki gelir belgesi olmaktadır. Bankalar verdikleri krediyi geri alabileceklerinden emin olmak istemektedir. Bu yüzden de sizlerden gelir belgesi talep etmektedir. Mutlaka düzenli bir gelirinizin olmasını istemektedir.
Beklenilen belgelerden birisi taşıt kredisi başvuru formudur. Bu form bankanın şubesinde veya mobil uygulamasında sizlere doldurtulmaktadır. Bu noktada sizin bir form götürmenize gerek yoktur.
Kimlik veya ehliyetinizin yanınızda olması gerekmektedir. Bankada bunların da fotokopisi alınmaktadır.
Banka taşıt kredisinde kefil isteyebilmektedir. Bu durumda kefile ait bilgileri ve kefil olduğunu gösteren belgeleri de isteyebilmektedir. Bu belgeler de yine bankanın şubesinde verilmektedir. Kefilin yanına kimliğinin olması yeterlidir.
Eğer HSBC bankasından araç kredisi almak istiyorsanız bu belgelere sahip olmanız gerekmektedir. Banka bazı durumlarda farklı belgeler de isteyebilmektedir. Örnek olarak ikametgah belgesi gibi belgeler de sizlerden istenebilmektedir.

Reklam

HSBC Taşıt Kredisi İstenilen Belgeler

HSBC İkinci El Araç Kredisi Veriyor Mu?
HSBC taşıt kredisi istenilen belgeler araştırması yapılırken insanlar ikinci el araca da kredi verip vermediğini merak ediyor


HSBC İkinci El
Araç Kredisi Veriyor Mu?
HSBC taşıt kredisi istenilen belgeler araştırması yapılırken insanlar ikinci el araca da kredi verip vermediğini merak ediyor. Bu araştırma tabii ki sadece sıfır araç alacaklar tarafından yapılmıyor. İkinci el araç almak isteyenler tarafından da yapılıyor. HSBC bankası ikinci el araçlar için de kredi seçeneği sunuyor. Üstelik sıfır ve ikinci el araç için herhangi bir faiz farkı da bulunmuyor. Banka ikinci el araç alırken proforma fatura yerine ruhsat belgesini istiyor.Bir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu